PATARIMAI KAIP MOKYTIS ANGLŲ KALBOS

Pradėdami mokytis atsipalaiduokite ir ramiai klausykite dėstomos medžiagos.

Jolanta Sungailienė

Jolanta Sungailienė

Kai reikia kartoti žodžius ar frazes, kartokite juos. Neskubėkite mokytis. Geriausias rezultatas pasiekiamas tada, kai darbą atliekame su meile.

Svarbiausia – atsipalaiduoti ir klausyti. Net po įtemptos darbo dienos Jūs smagiai leisite laiką klausydami su humoru pateikiamų anglų kalbos pamokų. Pamokose sutiksite įvairius personažus, kurie nuolat pakliūna į keblias situacijas. Klausyti dialogus bei pasakojimus Jums bus įdomu ir naudinga. Dialogą išklausykite, tada frazes mokykitės mintinai daug kartų kartojant jas balsu. Mokykitės dialogo frazes dalimis. Tuomet sukurkite panašų dialogą patys. Jame naudokite nusistovėjusias frazes, stebėkite klausimų struktūrą.

Visos pamokos klausykite kelis ar net keliasdešimt kartų! Medžiaga yra pateikiama taip, kad net niekada nesimokęs anglų kalbos supras, kad ją išmokti įmanoma. Jei reikia pakartoti tik kelias pamokos vietas, atsukite įrašą būtent ties ta vieta ir kartokite. Galite naudotis video medžiaga, galite klausytis audio ir sekti pamokos medžiagą, kuri pateikta kiekvienoje pamokoje. Galite pirma perskaityti pamokos medžiagą ir tik tada klausyti audio. O po to dar viską užtvirtinti video medžiagos pagalba. Duokite sau laiko. Neskubėkite. Kiekvienam savas tempas. Vieni įsisavina kalbos subtilybes greičiau, kiti – lėčiau.

Daugelis studentų atsisiunčia audio įrašus ir mokosi pamokų su ausinuku ar naudoja išmanųjį telefoną. Tai labai patogu. Visi esate užimti, tačiau sustojus automobilių spūstyje ar bėgiojant parke, važiuojant viešuoju transportu ar žingsniuojant į darbą, jūs rasite laiko tiesiog klausytis pamokos.

Kai jau išmoksite kelias pamokas, būtinai sugrįžkite prie pirmųjų pamokų ir jas pasikartokite. Suprasite, kad kažką primiršote, kažko neįsidėmėjote. Kartojimas labai padeda.

Tiems, kas kažkada jau mokėsi anglų kalbą ir tereikia atnaujinti žinias, pamokas galima tiesiog išklausyti. Net ir manantys, kad turi anglų kalbos pagrindus, pradinio lygio pamokose atranda labai daug naujos ir naudingos informacijos, kurios jie niekada nežinojo. Todėl visiems rekomenduojame pradėti mokytis nuo Beginner – pradinio lygio pamokų.

Vertimo pratimai ypatingai naudingi suvokiant anglų kalbą. Atlikti vertimus iš anglų kalbos į lietuvių – gana paprasta. Tačiau iš lietuvių į anglų – labai sudėtinga. Griežtai apibrėžta sakinio struktūra neleidžia mums išsireikšti taip, kaip mes norėtume. Tad vertimo pratimai ypatingai naudingi. Juos klausykite daug kartų. Pauzės metu kartokite. Tada išgirsite taisyklingą atsakymą. Jei Jums reikia daugiau laiko pakartojimui, naudokite pauzės mygtuką, kad sustabdytumėte įrašą. Įsidėmėkite tas vietas, kur klydote. Jas ir vėl pasikartokite. Visada galima sustabdyti ar atsukti audio ir video įrašus ir pasikartoti tai, kas būtina.

Kai tik turėsite galimybę, kalbėkite angliškai. Visai nesvarbu jei suklysite, būkite laisvi! Kalbėkite taip kaip sugebate. Žengdami žingsnius į aukštesnį lygį, įgysite patirties ir nebedarysite klaidų.

Kodėl verta mokytis su angluABC.lt

Jums pateikiama labai išsami ir nuosekli mokymosi sistema. Jūs suprasite kas yra anglų kalba ir kaip ją įvaldyti. Kiekviena pamoka – išbaigta, o nauja – tai praeitos pamokos tęsinys. Tęstinumas ir išbaigtumas – kalbos suvokimo pagrindai!

Visa programa paruošta remiantis patirtimi ne tik išmokyti skaityti ir rašyti, tačiau svarbiausia – kalbėti. Nuoseklumas garantuos jums puikius rezultatus. Palaipsniui žengiant žingsnį po žingsnio, jūs tikrai pasieksite puikių rezultatų, kurie jus nustebins ir pradžiugins. Kai pajusite tvirtą pagrindą po kojomis, ateityje jums bus lengva tobulintis patiems. Pamokos dėstomos lietuvių kalba. Lygindami lietuviškas ir angliškas sakinių konstrukcijas, jas lengvai įsidėmėsite ir išmoksite. Labai daug dėmesio skiriama klausimų sudarymo mokymui, vertimams, laikų išaiškinimui bei kitoms šnekamosios kalbos ir gramatikos subtilybėms.

Pradinis lygis (Beginner) pradedamas nuo abėcėlės, tačiau net ir šiame lygyje įgysite žinių, kaip suprasti darbdavio klausimus darbo interviu metu ir kaip į juos atsakyti, praplėsite anglų kalbos žodyną, išmoksite daugybę naujų posakių ir gramatikos taisyklių. Nors mokyti pradedame nuo raidžių ir garsų, išmokę 25-ias pradinio lygio pamokas jau galėsite susikalbėti angliškai. Štai kodėl verta mokytis pagal pateikiamą programą. Toliau anglų kalbos žinias galėsite tobulinti klausydami pamokų Pažengusiems (Elementary). Vaikams pasiūlysime mokytis pradėti nuo Įvadinių pamokų (Introduction).

Jei padarysite kalbos studijose pertrauką, jūsų elektroniniai užrašai su pateiktomis pamokomis – konsultacijomis visada primins tai, ką užmiršote. Tai vertinga ne tik todėl , kad galėsite skaityti medžiagą. Su ausinuku ar išmaniuoju telefonu jūs tiesiog galėsite patogiai įsitaisyti fotelyje, o vasarą prigulti kur nors ant pievos šalia ežero ir pasiklausyti tai, ką buvote užmiršę.

Savo anglų kalbos žinias visada galite pasitikrint atlikdami testus.

Mokytoja Jolanta

Pamokų lygio atitikmuo pagal  tarptautinį CEF žymėjimą

Anglų kalbos lygiai

ANGLŲ KALBOS PAMOKOS

Comments are closed.